Vuokrataan Korpilahden keskustan tuntumasta siisti ja tilava rivitalokaksio 50,0 m².
Asunnossa on toimiva pohjaratkaisu, minkä ansiosta se sopii hyvin pariskunnalle vaikka kimppakämpäksi. Asunnossa on tilavat huoneet ja erillinen keittiö, minkä jatkeena on ruokailutila, mikä avautuu olohuoneeseen. Tilavasta eteisestä on käynti kylpyhuoneeseen, missä on varustuksena pesukoneliitäntä. Makuuhuoneessa on runsaasti kaappitilaa. Lattioissa on kaunis vaalea laminaatti ja seinät on maalattu vaaleiksi, mikä tekee asunnosta valoisan ja viihtyisän. Olohuoneesta on kulku mukavalle takapihalle, mihin on mahdollista pystyttää vaikka koiratarha.
Taloyhtiössä on asukkaiden käytössä huoneistokohtainen varasto, ulkoiluvälinevarasto, sauna ja kuivaushuone. Talo on hyvin hoidettu ja siinä on lämmitysmuotona maalämpö. Talon Ikkunat ja ovet on vaihdettu uusiin muutama vuosi sitten.
Asunnon sijainti on loistava. Alkio-opistolle on matkaa n. kaksi kilometriä. Korpilahden keskustaan, mistä löytyy hyvät palvelut, on kävellen matkaa alle kilometri. Keskustassa on mm. useita ruokakauppoja, pankki, terveysasema, kirjasto ja ravintola. Läheltä löytyy monipuoliset ulkoilumahdollisuudet ja Päijänteen rantaan on alle kilometri.
Takuuvuokran voit vaihtaa Takuuvapaa-palveluumme, jonka hinta on 20 €/kk + aloitusmaksu 39 eur.
Mikäli kiinnostuit, ole hyvä ja täytä lyhyt hakemus: www.asuntopehtoori.fi/hakemus
Sijainti | Levästentie 1 B 7, 41800, Jyväskylä, Jyväskylä |
Kaupunginosa | Korpilahti |
Kohdenumero | 21427083 |
Kerrokset | 1/1 |
Asuintilojen pinta-ala | 50m2 |
Kokonaispinta-ala | 50m2 |
Lisätietoja pinta-alasta | isännöitsijäntodistuksen mukainen |
Huoneiston kokoonpano | 2 h+k+var. |
Huoneita | kaksio |
Tyyppi | rivitalo |
Rakennusvuosi | 1975 |
Käyttöönottovuosi | 1975 |
Vapautuminen | 31.05.2025 |
Remontit tulossa | A-talon savupiipun kunnon tarkistus ja mahdollinen korjaus 2021, lämmitysjärjestelmän tasapainotus 2021-2022 |
Tehdyt remontit | Peruskorjaus: kylpyhuoneet, keittiöt, lattiapinnoitteet, huoneistojen seinät pinnoitettu uusiksi A-talon katon harjan suuntainen kantavan seinän muuttamien kivirakenteiseksi ja huoneistojen sisäkattojen lisäeristäminen ja alas laskut. Käyttövesiputket, sähköt ja viemärit uusittu sekä asennettu huoneistokohtaiset vesimittarit 1997,valesokkelien korjaukset 2009, lämmönjakohuoneen saneeraus 2011, salaojat korjattu 2018, varastojen ulko-ovien uusiminen 2019, B-talon suuntaisen kantavan rakenteen korjaus 2019, eGainin hankinta huoneistojen lämpöjen tasaamiseksi 2019, salaojakorjauksen loppuunsaattaminen 2020, ikkunoiden ja ovien uusiminen 2021, maalämpöön siirtyminen 2022, energiatodistuksen laadinta 2022 |
Hinta | |
---|---|
Vuokra | 540,00 €/kk |
Lisätietoa vakuudesta | 1 kk vuokra |
Vesimaksun lisätiedot | e / kk |
Sauna | Taloyhtiössä sauna |
Asunnon kunto | hyvä |
Lämmitysjärjestelmän kuvaus | kaukolämpö |
Rakennus- ja pintamateriaalit | |
---|---|
Keittiön kuvaus | astianpesukone liesituuletin / hormi |
Keittiön seinämateriaalit | maalattu |
Keittiön lattiamateriaalit | laminaatti |
Saunan kuvaus | Taloyhtiössä sauna |
Taloyhtiö | |
---|---|
Taloyhtiön nimi | As Oy Levästentie 1 |
Isännöitsijän yhteystiedot | Jarkko Marttila p. 0207 488 325 jarkko.marttila@kiinteistotahkola.fi |
Energialuokka | B2018 |
Tontin koko | 4259 |
Tontin omistus | vuokrattu |
Kaavoitustilanne | Asemakaava |