VUOKRATTAVA

Pupuhuhdantie 18 A 1, Jyväskylä


Pupuhuhta, Jyväskylä

650 €/kk
Vuokra
75 m²
Asuinpinta-ala
3
Huoneita
1977
Rakennusvuosi
kerrostalo
Rakennuksen tyyppi
D2007
Energialuokka

Vuokrattavana heti vapaa 75m2 siisti kerrostalokolmio Jyväskylän Pupuhuhdassa.

Tässä hissitalon valoisassa huoneistossa on käytetty ajattomia kauniita värisävyjä. Seinissä on valkoista tapettia ja lattia beigeä laminaattia. Keittiössä on runsaasti kaappitilaa ja siinä on tilaa myös ruokapöytäryhmälle. Olohuoneesta käynti tilavalle lasitetulle parvekkeelle. Kylpyhuoneessa on liitäntämahdollisuus pesukoneelle ja peilikaappi.

Asunto Oy Jyväskylän Mäkitorni on 55 huoneiston taloyhtiö, joka on valmistunut vuonna 1977 ja sieltä löytyy mm. yhteinen sauna ja irtaimistovarastot huoneistoille.

Sijainti on hyvä, sillä Pupuhuhdantieltä ajelet autolla Jyväskylään keskustaan vajaassa 10 minuutissa ja Seppälän palveluita pursuileva kauppakeskus Seppä löytyy vain kävelymatkan päästä. Alueella on hyvät ulkoilu- ja harrastusmahdollisuudet.

Sopimus tehdään vähintään vuodeksi.
Mikäli kiinnostuit, ole hyvä ja täytä lyhyt hakemus: www.asuntopehtoori.fi/hakemus
Takuuvuokran voit vaihtaa Takuuvapaa-palveluumme, jonka hinta on 20 eur/kk + aloitusmaksu 39 eur.

Laitinen Henna

Myynti ja vuokraus

050 339 4677

henna.laitinen@asuntopehtoori.fi

ASUNNON PERUSTIEDOT

Sijainti Pupuhuhdantie 18 A 1, 40340, Jyväskylä, Jyväskylä
Kaupunginosa Pupuhuhta
Kohdenumero 21726146
Asuintilojen pinta-ala 75m2
Kokonaispinta-ala 75m2
Huoneiston kokoonpano 3h + k + kph + lasparv.
Huoneita kolmio
Tyyppi kerrostalo
Rakennusvuosi 1977
Remontit tulossa Normaali kunnossapitotöitä ja korjauksia.
Tehdyt remontit Kuntotutkimus, peruskorjaus silloisen YH-rakennuttajan toimesta: Asbestipurku, märkätilojen korjaus, julkisivujen elementtisaumat uusittu, julkisivut paikkakorjattu ja maalattu, parvekelaatat pinnoitettu, ikkunat ja parvekeovet uusittu, vesikate uusittu, maanpintojen muokkaus tehty, LJK uusittu, LJ-verkoston runkosulut ja patteriventtiilit uusittu, pattereita uusittu, verkosto huuhdeltu ja tasapainotettu, pohjakrs:n LJ-rungot uusittu, osa pattereista AERO-pattereiksi, rakennusten väliset putkikanaalit uusittu, vialliset viemärit uusittu, välipohjien viemärit äänieristetty, kaikki käyttövesijohdot uusittu, VM-varaukset asuntoihin tehty, vesikalusteet uusittu, viemärikalusteet osin uusittu, käyttöön jääneet vanhat IV-kanavat nuohottiin ja järjestelmä tasapainotettiin, IV-järjestelmä muutettu asuntokohtaiseksi: Asunnoissa on oma IV-poistokanavisto, liesikupu ja poistopuhallin sekä korvausilmaventtiilillä varustetut AERO-lämpöpatterit, talojen ulkoseinillä menee IV-poiston kokoojakanavat katoille. Havaintojen ja korjauksen hankeohjelman mukaan asuntojen sähköjohdotukset on uusittu, lämpötolppien ja katuvalojen sähköistyksiä uusittu, lämmönvaihdin vaihdettu 1997, hissien modernisointi 1998, vesivahinkokorjauksia 2000-luvulla, pesutupiin uudet pesulakoneet 2003, vesikalusteisiin säästösuihkut ja säästösuuttimet, WC-istuimiin vetovahdit 2004, IV-puhdistus ja mittaus/säätö 2007, rappukäytävien maalaus 2010, vesikatteen maalaus, vedenohjausjärjestelmän korjauksia, 2012 kiinteistöautomaation saneeraus 2020

HINTA JA KUSTANNUKSET

Hinta
Vuokra 650,00 €/kk
Lisätietoa vakuudesta 1kk vuokra
Vesimaksu 32,00 €/kk
Vesimaksun lisätiedot henkilöluvun mukaan
Sauna Taloyhtiössä sauna
Parveke parveke lasitettu
Asunnon kunto hyvä
Lämmitysjärjestelmän kuvaus kaukolämpö

ASUNNON TILAT JA MATERIAALIT

Rakennus- ja pintamateriaalit
Keittiön kuvaus liesituuletin astianpesukone
Keittiön seinämateriaalit maalattu
Saunan kuvaus Taloyhtiössä sauna

Taloyhtiö

Taloyhtiö
Taloyhtiön nimi As Oy Jyväskylän Mäkitorni
Energialuokka D2007
Tontin omistus vuokrattu
Kaavoitustiedot Jyväskylän kaupunki
Kaavoitustilanne Asemakaava